11 marca 2024 r. uczniowie klas 1-3 obejrzeli w CKiS spektakl teatralny pt. „Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu profesjonalnych aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Celem widowiska było rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Dzielny doktor rozumiał mowę zwierząt i wraz z przyjaciółmi przeżywał emocjonujące przygody. Spektakl ukazał dzieciom rolę przyjaźni w życiu człowieka, a także rolę bezinteresownej pomocy, szacunku i tolerancji. Było to piękne, barwne widowisko połączone ze świetną muzyką. Wspaniała gra aktorów, barwne stroje, efekty specjalne oraz ciekawie przedstawiona fabuła – wszystko to sprawiło, że dzieciom sztuka teatralna bardzo się podobała.