Jesienny rajd rowerowy to cykliczna impreza organizowana przez STOWARZYSZENIE „BĄDŹ Z NAMI” działające od ponad dwudziestu lat przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sępólnie Kraj. W sobotę 7 października 2023r.  odbył się XVII rajd, w którym udział wzięło ponad 100 uczestników. Były to niejednokrotnie całe rodziny naszych uczniów chcących ciekawie i aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

Z miejsca zbiórki przy ul.Przemysłowej ruszyliśmy kilkuosobowymi grupami wśród pustych już pól uprawnych i kolorowych jesiennych drzew. Piątkowa prognoza pogody straszyła, ale na szczęście towarzyszyło nam jesienne słońce, a chwilowe, dość silne podmuchy powietrza pchały nas w kierunku Komierowa. W „kasztanowej alei” najmłodsi uczestnicy zarządzili przystanek. Po silnym nocnym wietrze droga pokryta była błyszczącymi kasztanami. Kieszenie były wypełnione po brzegi.

Po przejechaniu 8-kilometrowej trasy na przepięknych terenach rekreacyjnych Pałacu Komierowo odbył się piknik. Z daleka unosił się wspaniały zapach grillowanej kiełbasy. Ciepła herbata i serwowana kiełbasa z bułką pozwoliły szybko odzyskać siły. Najmłodsi już po chwili byli gotowi by rozpocząć zbieranie kasztanów na czas. Atrakcją pikniku od lat są tradycyjne wyścigi w workach. Rodzice pierwsi stanęli na start. Rywalizacja dużych i małych dostarczyła wszystkim mnóstwo radości, a uczestnicy zawodów otrzymali słodycze. Od wielu lat niezawodnym partnerem rajdu jest Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2, który wspiera finansowo i aktywnie uczestniczy w jego organizacji. W tegorocznym wypadzie rowerowym udział wzięło 4 członków Zarządu Osiedla nr 2 z przewodniczącym panem Stanisławem Gustynem na czele.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że wiele dzieci i rodziców rozumie potrzebę wspólnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jako członkowie Stowarzyszenia mamy satysfakcję, że możemy przyczynić się do umacniania więzi rodzinnych i kontaktów ze szkołą. Droga powrotna była dla niektórych wyzwaniem, ale jesteśmy pełni podziwu przede wszystkim dla najmłodszych, którzy na małych rowerkach pokonali cały dystans. Wielkie brawa Kochani!!!Wszyscy daliśmy radę!

Dziękujemy wszystkim za coroczne wsparcie naszych działań.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Leszka Borowskiego- dobrego ducha Pałacu Komierowo

oraz współorganizatora pikniku – Zarządu Osiedla Mieszkańców nr 2.

Do zobaczenia za rok!

 

                                                       Członkowie Stowarzyszenia „Bądź z nami”