Duży sukces Nikodema i Mateusza z Va

luty 05, 2019

W Bydgoszczy w środę 30 stycznia rozegrany został wojewódzki półfinał Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Doskonale w tych zawodach zaprezentowali się uczniowie klasy V a - Nikodem Aderjahn i Mateusz Jesse, którzy w walce ze starszymi rywalami zajęli drugie miejsce i wywalczyli awans na finał wojewódzki.

W półfinale zagrały drużyny: SP nr4 Inowrocław, SP Kołaczkowo, SP Łochowo i SP nr3 Sępólno. Sępoleńska drużyna zaczęła zmagania od zwycięstwa nad drużyną z Kołaczkowa. Następnie pewnie pokonała rywali z Łochowa, a na koniec zmierzyła się z faworytem z Inowrocławia. Pomimo ambitnej postawy nie udało się pokonać rywala. Wcześniejsze dwie wygrane dały jednak drużynie z Sępólna drugie miejsce i awans do finału wojewódzkiego.
     Nikodem i Mateusz rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa w turnieju powiatowym. Później pewnie wygrali ćwierćfinał wojewódzki. Teraz zajęli drugie miejsce w półfinale i są w gronie czterech najlepszych drużyn w województwie. Na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatnie słowa i w decydującej rozgrywce powalczą o jak najwyższe miejsce. Warto dodać, że zarówno Nikodem jak i Mateusz rywalizują z zawodnikami o dwa lata starszymi.
Finał wojewódzki odbędzie się w dniach 7 lub 8 lutego w Inowrocławiu.

Wyniki:
SP nr3 Sępólno - SP Kołaczkowo 3:1
Aderjahn - Małecki 3:0
Jesse - Kubiak 2:3
Aderjahn/Jesse - Małecki/Kubiak 3:1
Aderjahn - Kubiak 3:0

SP nr3 Sępólno - SP Łochowo 3:0
Aderjahn - Grajek 3:0
Jesse - Guzowski 3:0
Aderjahn/Jesse - Grajek/Guzowski 3:1

SP nr4 Inowrocław - SP nr3 Sępólno 3:1
Kaszuba - Aderjahn 0:3