Najnowsze informacje z życia szkoły

..i nie tylko ;)

Antymina, czyli jak nie dać się wysterować na minę

październik 28, 2018

Dnia 10 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim zrealizowany został Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – Profilaktyka z Pasją. Powstał on wychodząc naprzeciw problemom społeczno-zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży i zagrożeniom, jakie niosą ze sobą różne używki, w tym dopalacze i inne narkotyki. Jego autorem jest Miroslaw „Kolah” Kolczyk – artysta, raper, główny prelegent Programu wspierany przez zespół doświadczonych profilaktyków. Spotkanie  w naszej szkole było jednym ze 160 spotkań, które odbędą się w 2018 roku w szkołach w całej Polsce.

Od wczesnych godzin porannych blisko 140 uczniów klas VII, VIII  i III gimnazjum jak i ich nauczycieli doświadczyło potężnej dawki emocji, której źródłem były przejmujące koleje życia oraz znakomita oprawa muzyczna. Spotkanie miało niezwykle ciekawą i przystępną formę dla młodych ludzi, choć z perspektywy pedagoga i rodzica poleciłbym je również rodzicom, aby uświadomili sobie jak wielki wpływ na kształtowanie postaw i dokonywanie często niewłaściwych wyborów przez młodych ludzi ma właśnie środowisko rodzinne.

Głównym przesłaniem „Antyminy” jest edukowanie młodzieży o zagrożeniach uzależnień oraz zachęcanie młodych ludzi do świadomych postaw. Największym atutem programu jest niewątpliwie bardzo dostępna forma przekazu, skupiająca się wokół historii prawdziwych ludzi oraz muzyki rap, będącej niezwykle czytelną formą przekazu podejmowanych treści. Wysoki poziom merytoryczny i muzyczny oraz umiejętność zaangażowanie młodzieży i skłonienia jej do refleksji, świadczą o niezwykłej sile rażenia „Antyminy”.  Polecam gorąco i z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie.

Realizacja Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – Profilaktyka z Pasją, zorganizowana została jako „Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Maciej Łucyszyn