Najnowsze informacje z życia szkoły

..i nie tylko ;)

Inauguracja Roku Szkolnego 2021/22

wrzesień 05, 2021

 

Kochani Pierwszoklasiści. Szanowni Rodzice.

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły.

           Mimo że musimy zachować zasady bezpieczeństwa związane z trwającą pandemią, nie wyobrażam sobie, aby ominęła nas ta uroczystość. Dzień, w którym po raz pierwszy przekroczyliście progi naszej szkoły, zapamiętacie na długo. Chcę Wam powiedzieć, że my także mamy w pamięci te chwile, kiedy nasi rodzice przyprowadzili nas do tej szkoły, abyśmy tu właśnie rozpoczęli swoją przygodę z edukacją. Cieszę się, że są tutaj z nami wasze panie, pani wicedyrektor oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Artur Cetnarski.

            Rozumiem, że jesteście trochę onieśmieleni i zastanawiacie się, co was czeka, jak wygląda wasza klasa, jakich będziecie mieli kolegów i koleżanki. Wiem od waszych pań z przedszkola, że jesteście odważni, ciekawi świata, utalentowani. Zapewniam was, że w naszej szkole będziecie mogli rozwijać swoje umiejętności, zdobywać wiedzę z różnych dziedzin, budować trwałe relacje koleżeńskie. Nad wszystkim będą czuwać wasze wychowawczynie: pani Anna Tadych, pani Agnieszka Bettin, pani Justyna Kurkowska. Pomagać im będzie pani Wiesława Hamerlik. Kochani pierwszoklasiści! Jeśli czegoś nie zrozumiecie od razu, coś wam źle wyjdzie, krzywy szlaczek narysujecie i nie będziecie mogli zrozumieć zadania, to nie przejmujcie się. Każdemu czasami coś nie wychodzi. Macie prawo czuć lęk przed nowym, my dorośli też go czujemy. Panie pocieszą, gdy będzie trudno, zmobilizują, gdy osłabnie motywacja, pomogą rozwiązać pojawiające się kłopoty.  Na nie zawsze możecie liczyć! Razem dacie radę!

       Są tu z wami wasi rodzice i równie mocno przeżywają ten moment, kiedy z przedszkolaków stajecie się uczniami. Drodzy rodzice-życzę wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Mamo, Tato- pamiętaj, że waszego dziecka nie określa żadna ocena szkolna, lecz praca i wysiłek, jaki musi włożyć, aby być przyzwoitym człowiekiem. Jak zawsze liczymy na owocną współpracę, a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie. 

            Drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły. Życzę wam siły i wytrwałości w realizacji celów, które sobie wspólnie postawiliśmy. Spokojnego roku szkolnego, mądrych ludzi wokół, osiągania sukcesów, z których jest się dumnym.

            Kochani pierwszoklasiści. Chciałabym, abyście pamiętali, że 1 września obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Porozmawiajcie o tym ze swoimi bliskimi, może wspólnie oddacie dziś hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

            Za chwilę udacie się do swoich klas na spotkanie z waszymi paniami. Mamy aż dziesięć miesięcy, by wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować. Korzystajmy z okazji, że jesteśmy tu wszyscy razem, cieszmy się wspólnie spędzanym czasem i na każdym kroku okazujmy sobie życzliwość. Uśmiechajmy się do siebie jak najczęściej, chociaż nasze twarze zakrywają maseczki. 

Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2021/2022 uważam za rozpoczęty! A teraz poproszę przedstawicieli każdej klasy, aby wspólnie ze mną zadzwonili naszym historycznym dzwonkiem, ogłaszając początek nowego roku szkolnego.

Irena Hamerlik-Jaskulska

20210901 083014

20210901 083033

20210901 083655

20210901 084631